KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10311Nie polecam44

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Oświetlenie LED – ekologiczne światło

Oświetlenie LED – ekologiczne światło

Popularność oświetlenia LED nieustannie rośnie. Wykorzystywane jako główne źródło światła lub jako ciekawa ozdoba, podkreślająca jedynie wybrane części pomieszczenia. Z uwagi na szeroką listę zalet stanowi olbrzymią konkurencję dla tradycyjnego rodzaju światła. Energooszczędne, niezwykle efektywne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz… ekologiczne! Stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o środowisko! Wyjaśniamy jakie są proekologiczne aspekty oświetlenia ledowego!

Oświetlenie ledowe istnieje na rynku od ponad półwiecza i w dzisiejszych czasach trudno już jest wyobrazić sobie świat bez nich. Ich nazwa pochodzi od angielskiego określenia – Light Emitting Diode, czyli po prostu dioda emitująca światło. Ze względu na swój stosunkowo niski, w porównaniu do tradycyjnych żarówek, pobór mocy, żarówki LED mają coraz szersze zastosowanie. Można je spotkać jako dodatkowy element oświetlenia kuchni, w podświetleniach mebli albo schodów. W miejscach użyteczności publicznej są bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ ich czas świecenia jest nieporównywalnie dłuższy od czasu świecenia innych typów żarówek.

Ledy są rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Dlaczego? Poniżej przedstawimy kilka proekologicznych aspektów tego rodzaju oświetlenia.

1. Czysta produkcja 
Podczas produkcji ledów nie wydzielają się szkodliwe substancje, takie jak ołów, kadm czy rtęć. Jest to tak zwany proces „czystej produkcji” przyjaznej dla środowiska.

2. Brak problemu utylizacji lamp
Nie są odpadem niebezpiecznym, gdyż nie zawierają rtęci. Sprawia to, że nie ma co do nich wymogów specjalnej utylizacji – po zakończeniu pracy oświetlenie LED należy utylizować tak samo jak inne wyroby elektryczne.

3. Recykling na 100%
Mogą być w 100% poddane procesowi recyklingu. Oprawy LED zrobione są z takich materiałów jak: aluminium, PC czy miedź.

4. Mała emisja ciepła
W oświetleniu ledowym większość pobieranej energii elektrycznej zamieniana jest w światło, a nie w ciepło – jak to się dzieje w klasycznych żarówkach, które bardzo się nagrzewają. Bardzo mała emisja ciepła wpływa na mniejsze zużycie energii, ponieważ klimatyzacja nie musi dodatkowo chłodzić lamp.

5. Zmniejszony pobór energii
Pobierają o 80, a nawet o 90% mniej energii od tradycyjnych żarówek.

6. Długi czas eksploatacji 
Ledy świecą bardzo długo, dlatego nie ma potrzeby ich częstej wymiany, w rezultacie produkuje się mniej odpadów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium