99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam30824Nie polecam65

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

Czy taśmy LED w pokoju dziecka to dobry pomysł?
Czy taśmy LED w pokoju dziecka to dobry pomysł?

Oświetlenie jest ważnym elementem aranżacji każdego pomieszczenia, wpływając nie tylko na jego walory użytkowe, ale także na panującą w nim atmosferę. Pokoje dziecięce to szczególne miejsca, które powinny zapewniać pełne bezpieczeństwo, możliwość wypoczynku i relaksu, a także umożliwiać zabawę i naukę. Tradycyjne rodzaje opraw są przydatne w urządzaniu i oświetlaniu przyjaznej dzieciom przestrzeni, jednak nie sprawdzą się we wszystkich zastosowaniach, a ich możliwości są nieco ograniczone.

czytaj całość »
Moc bierna w kontekście oświetlenia LED
Moc bierna w kontekście oświetlenia LED

Technologia LED jest najdoskonalszą z dostępnych metod pozyskiwania światła z energii elektrycznej. Dzięki korzystaniu z półprzewodnikowych diod lampy LED są w stanie wykorzystywać prąd do emisji fotonów, przy niewielkich stratach w postaci powstającego ciepła. LED-y są rozwiązaniem najbardziej energooszczędnym, a przy tym praktycznym ze względu na małe rozmiary wytwarzanych z ich użyciem źródeł światła. Wysoka jest także ich wytrzymałość mechaniczna, a dzięki możliwości wykorzystania różnych sterowników także zdolność do dostarczania światła o regulowanym natężeniu i barwie. 

czytaj całość »
Sterowanie taśmami LED za pomocą pilota - czy to możliwe?
Sterowanie taśmami LED za pomocą pilota - czy to możliwe?

Oświetlenie LED to jeden z najlepszych sposobów na tworzenie aranżacji świetlnych pomagających w podkreślaniu elementów wystroju wnętrza, a także kreowaniu efektów dekoracyjnych przy pomocy światła. Niewielkie zużycie prądu, możliwość wyboru źródeł światła o różnej temperaturze barwowej od neutralnej idealnej do pracy po bardzo ciepłą sprzyjającą relaksowi, a także swoboda w ustawianiu koloru sprawia, że możliwości, jakie zyskują osoby chcące wzbogacić wygląd poszczególnych pomieszczeń lub całych mieszkań są właściwie nieograniczone. 

czytaj całość »
Oświetlenie miejsca pracy w świetle przepisów BHP
Oświetlenie miejsca pracy w świetle przepisów BHP

Dobre oświetlenie jest ważnym czynnikiem wpływającym na jakość wykonywanej pracy, na samopoczucie oraz wydajność pracowników. Odpowiednia ilość światła o charakterystyce prawidłowo dobranej do specyfiki wykonywanych czynności jest niezbędna w obiektach biurowych, halach przemysłowych i magazynach. Ponieważ zastosowane rozwiązania mają duże znaczenie również dla bezpieczeństwa osób znajdujących się wewnątrz pomieszczeń, zagadnienia związane z warunkami oświetleniowymi na różnych stanowiskach pracy są szczegółowo opisane w przepisach dotyczących BHP oraz obowiązujących normach. Wybierając oświetlenie przemysłowe lub biurowe, trzeba więc pamiętać o tym, by jego specyfikacja odpowiadała stawianym wymaganiom. Przyjrzyjmy się bliżej kwestii oświetlenia miejsc pracy i sprawdźmy, na jakie sprawy warto zwrócić szczególną uwagę, szukając opraw i źródeł światła.

czytaj całość »
Sposoby zasilania długich odcinków taśm LED
Sposoby zasilania długich odcinków taśm LED

Taśmy LED to najdoskonalszy sposób na wykonanie oświetlenia dekoracyjnego lub meblowego. Wąskie i płaskie paski z ledami można bez problemu ukryć w zabudowach z płyt kartonowo-gipsowych i oświetlać zarówno płaszczyzny ścian i sufitów, jak i rozmaite wnęki, półki czy podświetlać inne materiały lub przedmioty. Taśmy LED bardzo łatwo można też wkomponować w meble bądź elementy wyposażenia bez konieczności przeróbek lub daleko posuniętych ingerencji w konstrukcję. Ze względu na łatwy montaż – czy to bezpośrednio na powierzchni, o ile ma ona odpowiednie parametry, jeśli chodzi o przewodzenie ciepła i wytrzymałość termiczną, czy też na specjalnych profilach – instalacja taśmy nie stanowi żadnego problemu. Ważne jest jednak dobranie odpowiedniego zasilacza i jego prawidłowe podłączenie. Zobaczmy, o czym trzeba pamiętać, podczas instalowania zasilania taśm LED.

czytaj całość »
Wybór oprawy hermetycznej – z odbłyśnikiem czy bez?
Wybór oprawy hermetycznej – z odbłyśnikiem czy bez?

Budynki przemysłowe wymagają oświetlenia, które zapewni odpowiednią do realizowanych w konkretnym miejscu zadań, a jednocześnie będzie dopasowane do specyficznych potrzeb, związanych z panującymi tam warunkami. Obowiązujące normy dość precyzyjnie wskazują, jakie natężenie światła jest niezbędne przy wykonywaniu konkretnych czynności – od 200 luksów na metr kwadratowy w przypadku prac niewymagających dużej dokładności, aż po ponad 1000 luksów przy robotach wymagających dużej dokładności. Oświetlenie przemysłowe powinno również być właściwie zabezpieczone przed czynnikami towarzyszącym prowadzonej działalności, np. dużemu zapyleniu, wilgoci czy zagrożeniu wybuchem.

czytaj całość »
Charakterystyka hermetycznych opraw świetlnych
Charakterystyka hermetycznych opraw świetlnych

Wszystkie obiekty pozbawione dopływu wystarczającej ilości światła dziennego, w których stale lub czasowo przebywają ludzie, muszą być wyposażone w odpowiednie oświetlenie sztuczne. W zależności od przeznaczenia budynku zastosowane w nim źródła światła powinny, poza zapewnianiem odpowiedniego natężenia promieni świetlnych, spełniać dodatkowe kryteria. W przypadku domów i mieszkań zwykle najistotniejsze będą walory estetyczne oprawy oraz możliwość uzyskania ciekawych efektów świetlnych, w obiektach użytkowych, takich jak sklepy czy punkty usługowe liczyć się będzie głównie niski pobór mocy oraz niewielka awaryjność. Najwyższe wymagania zarówno pod względem użytkowym, jak i specyficznej konstrukcji lamp są jednak stawiane wobec opraw wykorzystywanych w przemyśle. Oświetlenie przemysłowe musi wypełniać warunki określone w stosownych normach, oferować dobrą trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, pełne bezpieczeństwo, a także niskie koszty eksploatacji. Sprawdźmy, jaka jest charakterystyka opraw przemysłowych.

czytaj całość »
Montaż taśm LED. Zasady postępowania
Montaż taśm LED. Zasady postępowania

Oświetlenie dekoracyjne jest ważnym elementem wystroju wnętrza, zarówno przy aranżacji poszczególnych pomieszczeń w domu, jak i podczas urządzania wnętrz komercyjnych – biur, punktów usługowych lub sklepów. Podświetlenie mebli oraz stałych elementów, np. wnęk, półek, stopni schodów pozwala na wykreowanie odpowiedniej atmosfery i ułatwia korzystanie z wyposażenia. Szczególnie atrakcyjne wizualnie efekty można osiągnąć, korzystając z taśm LED. Są one łatwe w montażu, nie nagrzewają się zbytnio, są lekkie, a dzięki niewielkim rozmiarom można je zmieścić niemal wszędzie. Zainstalowane taśmy pozostają niewidoczne dla patrzących, a ze względu na dużą dostępność rozmaitych modeli łatwo dobrać produkt, który zapewni pożądane efekty świetlne. Zobaczmy, jakie są rodzaje taśm LED i w jaki sposób można je zamontować.

czytaj całość »
Typy diod stosowane w taśmach LED
Typy diod stosowane w taśmach LED

Taśmy ledowe to rodzaj oświetlenia, który może być wykorzystywany do bardzo wielu aranżacji świetlnych. Diody umieszczone na długim elastycznym pasku nadają się znakomicie jako podświetlenie mebli, detali architektonicznych oraz wszelkich urządzeń. Ich wielką zaletą jest to, że można je dopasować do niemal każdego miejsca montażu, a duża elastyczność pozostawia pełną dowolność w formowaniu sposobu, w jaki będą zamontowane.

Przy produkowaniu taśm stosuje się różne rozwiązania techniczne, w zależności od obszaru zastosowania. Oferowane są zarówno taśmy przeznaczone do montażu wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, o różnym stopniu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim przed przenikaniem zanieczyszczeń oraz zachlapaniem. Taśmy LED są wytwarzane z użyciem różnych rodzajów diod o odmiennych charakterystykach, dzięki czemu łatwo można znaleźć produkt o odpowiednich parametrach. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie typy diod LED są wykorzystywane przy produkcji taśm.

czytaj całość »
Oświetlenie jako element ekspozycji sklepowej
Oświetlenie jako element ekspozycji sklepowej

Oświetlenie spełnia wiele różnych funkcji. Jest odpowiedzialne nie tylko za odpowiednią jasność w pomieszczeniu, ale również jest czynnikiem, który przesądza o tym, jak jest odbierana jego aranżacja. Za pomocą dobrze dobranych lamp LED można podkreślać różne elementy wystroju, dodatkowo oświetlać wybrane przedmioty, a także wpływać na nastrój i nastawienie osób, które przebywają w środku. Właściwe oświetlenie jest ważne również w działalności handlowej. Prawidłowo oświetlona ekspozycja może zapraszać zachęcać klientów do kupna i być dodatkowym czynnikiem zapraszającym do odwiedzania sklepu. Zobaczmy, na co trzeba zwrócić uwagę przy doborze sposobu oświetlenia ekspozycji sklepowej.

czytaj całość »
Zastosowanie paneli do kasetonu – oszczędności i komfort pracy?
Zastosowanie paneli do kasetonu – oszczędności i komfort pracy?

Rodzaj oświetlenia stosowanego w pomieszczeniach użytkowych ma duży wpływ na ich estetykę i funkcjonalność. Prawidłowy dobór opraw do pomieszczeń recepcyjnych, korytarzy, większych sal czy wydzielonych pokoi lub boxów biurowych pozwala na uzyskanie wymaganego sposobu rozchodzenia się światła. Najczęściej wybieranym rodzajem lamp są zwykle te, których konstrukcja daje możliwość uzyskania światła rozproszonego, które równomiernie rozchodzi się po całej przestrzeni. W obiektach, w których zastosowano sufity podwieszane, dobrym wyjściem może być montaż kasetonów LED przeznaczonych m.in. do takich systemów. Sprawdźmy, dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania.

czytaj całość »
Oświetlenie zewnętrzne - jak zmieni się ogród po jego odpowiednim oświetleniu?
Oświetlenie zewnętrzne - jak zmieni się ogród po jego odpowiednim oświetleniu?

Oświetlenie LED swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niebywałej uniwersalności. Najczęściej wykorzystywane jako główne lub dodatkowe źródło światła nadające wnętrzu klimatu, jednak coraz częściej swoje zastosowanie znajduje również w… meblarstwie. Niewielkie rozmiary, elastyczność i możliwość ustawienia padania światła w dowolnie wybranym kierunku zapewniają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Oprawy, listwy, taśmy i profile – przedstawiamy, gdzie można je stosować.:

czytaj całość »
Czy taśmy LED można dzielić na mniejsze fragmenty?
Czy taśmy LED można dzielić na mniejsze fragmenty?

Taśma LED to bardzo popularny rodzaj oświetlenia ledowego o szerokim zastosowaniu. Wykorzystywana jest zarówno w celach funkcjonalnych, jak i dekoracyjnych. Najczęściej występuje jako oświetlenie dodatkowe, np. przy lustrach, w garderobach czy pod szafkami, chociaż w wielu przypadkach sprawdza się też jako oświetlenie główne czy inwestycyjne. Do innych istotnych zalet taśm LED zaliczamy również elastyczność, energooszczędność oraz łatwość montażu. Produkty te dostępne są też w wielu kolorach oraz dużej gamie temperatury barwowej. Taśmy LED mogą być podzielone na mniejsze fragmenty. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak podzielić taśmę LED na mniejsze kawałki, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

czytaj całość »
Dlaczego świetlówki LED T8 to dobra alternatywa dla świetlówek liniowych?
Dlaczego świetlówki LED T8 to dobra alternatywa dla świetlówek liniowych?

Oświetlenie LED staje się obecnie poważną konkurencją dla tradycyjnych świetlówek liniowych. I chociaż jest droższe, to jednak początkowa inwestycja szybko się zwraca, gdyż technologia LED zapewnia wyjątkową wydajność, energooszczędność oraz bardzo długą żywotność. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że sztuczne oświetlenie bardzo często towarzyszy nam niemal przez cały dzień nie tylko w domu czy w pracy, ale również w sklepach, obiektach usługowych, urzędach, a także na ulicach. Podczas doboru źródeł światła warto więc zwracać uwagę nie tylko na kwestie efektywności i energooszczędności, ale i temperatury oraz natężenia, gdyż te dwie kwestie wpływają na nasze samopoczucie oraz stopień aktywności.

czytaj całość »
Jak ochronić świetlówkę przed wilgocią i kurzem?
Jak ochronić świetlówkę przed wilgocią i kurzem?

Oświetlenie świetlówkowe wykonane w technologii LED jest obecnie coraz częściej wybierane. Przyczyną rosnącej popularności jest przede wszystkim energooszczędność oraz wyjątkowa wydajność tego źródła światła. Świetlówki znajdują zastosowanie w przemysłowe, np. w warsztatach, magazynach czy halach, a także prywatne, np. w przydomowych garażach czy piwnicach. Zwykle więc użytkowane są w pomieszczeniach, w których istnieje wysokie ryzyko bezpośredniego kontaktu z wilgocią, kurzem, pyłami itp. Świetlówki same w sobie nie wykazują odporności na tego rodzaju czynniki zewnętrzne. Wymagają więc zastosowania specjalnych opraw, które spełniają funkcję ochronną.

czytaj całość »
Normy i przepisy dotyczące oświetlenia ulicznego
Normy i przepisy dotyczące oświetlenia ulicznego

Oświetlenie uliczne to jeden z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo użytkowania dróg. To dzięki niemu zarówno kierowcy pojazdów mechanicznych, jak i rowerzyści czy piesi mają zapewnione optymalne warunki do poruszania się, co wpływa również na komfort podczas pokonywania wyznaczonej trasy. Jak potwierdzają badania, odpowiednie oświetlenie uliczne ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie liczby wypadków w porze nocnej, a nawet ograniczenie incydentów na tle rabunkowym.

czytaj całość »
Taśmy LED w aranżacjach świątecznych
Taśmy LED w aranżacjach świątecznych

Taśmy LED znajdują obecnie coraz częstsze zastosowanie. Wykorzystywane są nie tylko w celach użytkowych, ale i dekoracyjnych. Przydają się szczególnie w okresie świątecznym, kiedy najchętniej sięgamy po różnorodne świetlne ozdoby.

czytaj całość »
UFO w przemyśle, czyli kilka słów o lampach High Bay
UFO w przemyśle, czyli kilka słów o lampach High Bay

Oświetlenie przemysłowe, znajdujące zastosowanie m.in. w zakładach produkcyjnych, pomieszczeniach magazynowych czy innych miejscach o specyficznych warunkach, musi spełniać określone normy jakościowe i wyróżniać się trwałością, wytrzymałością oraz długą żywotnością. Przestrzeń przemysłowa zwykle wymaga nieco innego podejścia w projektowaniu i doborze oświetlenia niż ma to miejsce np. we wnętrzach mieszkalnych. Oprawy przemysłowe typu High Bay sprawdzają się w tym przypadku doskonale. W tym artykule wyjaśnimy, czym właściwie są i jakimi właściwościami wyróżniają się lampy High Bay.

czytaj całość »
Wydajne oświetlenie zewnętrzne: lampy solarne
Wydajne oświetlenie zewnętrzne: lampy solarne

Lampy solarne – nowoczesne rozwiązanie w zakresie oświetlenia zewnętrznego. Dzięki swoim właściwościom otwierają niemal nieograniczone możliwości zastosowania. Swoje miejsce znajdują między innymi w przydomowych ogrodach, przy budynkach firmowych czy w przestrzeni publicznej. Niezwykle trwałe i wydajne, a przy tym – z uwagi na zasilanie poprzez panel słoneczny – energooszczędne. Jaka jest specyfika ich działania? Gdzie najczęściej są stosowane? Jakie są ich najważniejsze zalety? Na te, i inne pytania odpowiadamy w artykule.

czytaj całość »
Oświetlenie sufitowe: plafony i panele LED
Oświetlenie sufitowe: plafony i panele LED

Lampy sufitowe to podstawowe źródło światła niemal w każdym pomieszczeniu, zarówno w domach prywatnych, jak i w pomieszczeniach użytku publicznego. Podnosi komfort oraz umożliwia funkcjonowanie po zmroku. Producenci prześcigają się w coraz nowszych propozycjach oświetleniowych, jednak użytkownicy coraz częściej sięgają po energooszczędną i wydajną technologię LED. Bez wątpienia – największą popularnością cieszą się plafony i panele LED. Jaka jest ich specyfika? Czym się od siebie różnią? Odpowiadamy!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl