99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam24416Nie polecam133

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

Dobór oświetlenia przemysłowego a czas rozruchu
oświetlenie w hali przemysłowej

Oświetlenie przemysłowe wykorzystywane jest w zakładach produkcyjnych, halach, magazynach, obiektach handlowych czy fabrykach. Charakteryzuje się większą trwałością oraz większym stopniem bezpieczeństwa, niż pozostałe rodzaje oświetlenia. Obecnie oświetlenie przemysłowe to przede wszystkim energooszczędne lampy LED, zmniejszające zużycie energii elektrycznej oraz emitujące neutralne światło. Jednym z kryteriów wyboru oświetlenia przemysłowego jest czas jego rozruchu. Sprawdź, na czym dokładnie polega czas rozruchu oraz jakie inne kryteria powinno się brać pod uwagę.

czytaj całość »
Komfort pracy przy oświetleniu ledowym
oświetlenie wewnętrzne LED

Prawidłowe oświetlenie stanowiska pracy wpływa na produktywność wykonywania obowiązków zawodowych oraz na ogólny komfort zatrudnionych. Dlaczego doskonale sprawdza się w tym przypadku oświetlenie ledowe?

czytaj całość »
Jak wykorzystać oświetlenie LED w aranżacji ogrodu?
Jak wykorzystać oświetlenie LED w aranżacji ogrodu?

Aby stworzyć piękny ogród nie wystarczą tylko rośliny. Ważną rolę odgrywa też oświetlenie, bez niego już po zmierzchu ogród traci swój urok, a korzystanie z niego pozbawia nas możliwości podziwiania pięknych roślin. Odpowiednie oświetlenie nada charakter każdemu ogrodowi, a także sprawi, że użytkownicy będą w nim dłużej przebywać. Żeby oświetlenie spełniało swoją funkcję i prezentowało się efektownie, lepiej pomyśleć o nim już na etapie projektowanie ogrodu. Jeśli jednak w już wcześniej powstałym ogrodzie brakuje oświetlenia, to nic straconego – wystarczy dobrze je dopasować.

czytaj całość »
Jak dobrać oświetlenie LED do obiektu przemysłowego o dużej powierzchni?
Jak dobrać oświetlenie LED do obiektu przemysłowego o dużej powierzchni?

Obiekty przemysłowe to najczęściej ogromne hale, gdzie projekt oraz rodzaj oświetlenia ma znaczący wpływ na komfort pracy i zapewnienie sprawności energetycznej. Szacuje się, że wykorzystanie oświetlenia LED w dużych obiektach daje możliwość zmniejszenia kosztów aż o 80%. Dowiedz się, czym należy się kierować, wybierając oświetlenie do obiektu przemysłowego.

czytaj całość »
Jak dobrać przewody do podłączenia taśmy LED?
Jak dobrać przewody do podłączenia taśmy LED?

Taśmy LED są rozwiązaniem oświetleniowym, którego zastosowanie jest naprawdę szerokie. Można ich używać jako dekoracyjnego elementu umeblowania, w branży marketingu i reklamy czy w budownictwie. Dzięki swoim właściwościom można je bez obaw stosować również na zewnątrz. Jednak, by zapewnić im właściwe i bezpieczne działanie, należy również pamiętać o doborze odpowiednich przewodów do podłączenia taśmy LED. Warto zaznaczyć, że źle dobrane przewody mogą spowodować uszkodzenie diod, a w skrajnym przypadku spowodują pożar.

czytaj całość »
Dobór oprawy rastrowej - pod czy natynkowa?
Dobór oprawy rastrowej - pod czy natynkowa?

W miejscach, których ważna jest przede wszystkim jakość światła, stosuje się oprawy rastrowe. Główną funkcją takiego oświetlenia jest eliminacja tak zwanego zjawiska olśnienia, które dotyka przede wszystkim osób pracujących przy komputerze. Dzięki równomiernemu rozproszeniu światła, które zapewniają oprawy rastrowe, jest ono przyjemniejsze i mniej szkodliwe dla oczu. Oferta takiego oświetlenia jest szeroka, oprawy rastrowe występują przede wszystkim w formie podtynkowej i nadtynkowej. Czym się od siebie różnią i którą wybrać?

czytaj całość »
Czy taśmy LED można stosować na wolnym powietrzu?
taśmy ledowe

Taśmy LED to proste wąskie paski oświetleniowe. Stosuje się je w przeróżnych branżach. Mogą być montowane jako oświetlenie do mebli czy podwieszanego sufitu. Często stosuje się je również w marketingu i przy tworzeniu reklam. Z ich pomocą można stworzyć wiele niesamowitych dekoracji. Wiele osób kupuje je również do domu, by tworzyć kreatywne kompozycje dodające mu uroku. Taśmy LED można stosować również na zewnątrz, na przykład do oświetlania obiektów.

czytaj całość »
Sposoby na oświetlenie magazynu. Dlaczego ledy to najlepsze rozwiązanie?
magazyn

Magazyny przeważnie ulokowane są w miejscach o nikłej lub zerowej dostępności światła naturalnego. W zależności od produktów materiały mogą być składowane w workach, kartonach, pojemnikach, na paletach lub na regałach. W każdym przypadku dąży się do tego, by przestrzeń była wykorzystana maksymalnie. To jednak wymaga stworzenia dobrego systemu oświetleniowego.

czytaj całość »
Jakie są różnice między światłem ledowym a halogenowym?
żarówki ledowe

Odpowiednie oświetlenie jest ważne, ponieważ pozwala na kontynuowanie aktywności po zapadnięciu zmroku, zastępując światło słoneczne. Prawidłowo dopasowane lampy dają możliwość wykonywania wszystkich prac, nawet wymagających bardzo dobrej widoczności i światła o precyzyjnie dobranych parametrach. Ułatwiają również wszystkie codzienne czynności, a używane w domach i obiektach komercyjnych sprzyjając kreowaniu odpowiedniej atmosfery, służą jako oświetlenie dekoracyjne, podkreślając elementy wystroju, ozdabiając bryły budynków czy podświetlając przedmioty, które mają być wyeksponowane. Lampy umieszczone na zewnątrz budynków poprawiają widoczność na drogach i chodnikach, zwiększając bezpieczeństwo ruchu ulicznego, ale także dając możliwość korzystania z różnych przestrzeni takich jak parki czy obiekty sportowe.

czytaj całość »
Błędy przy wyborze taśm LED. Tego powinieneś unikać
pasek LED

Taśmy LED są coraz częściej stosowane jako alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia i wybierane zamiast żyrandoli, kinkietów bądź reflektorków kierunkowych. Wykorzystuje się je zarówno jako oświetlenie dekoracyjne, jak i użytkowe, montując w zabudowach z płyt kartonowo-gipsowych, meblach, jako uzupełnienie okładzin ceramicznych lub kamiennych, a także stosując do oświetlania schodów, wnęk i szaf. Wielka popularność taśm LED wiąże się z możliwością łatwego dostosowania do potrzeb, jeśli chodzi o oferowaną moc, rodzaj emitowanego światła i możliwe do uzyskania efekty dekoracyjne. Zaletą jest możliwość tworzenia skomplikowanych aranżacji świetlnych, a także zaawansowanego sterowania dostępnymi funkcjami. Przy wyborze taśm LED łatwo jednak popełnić błędy, które sprawią, że nie będziemy zadowoleni z zakupu. Przekonajmy się, na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając taśmy LED.

czytaj całość »
Jak odczytywać oznaczenia na taśmach LED?
taśma LED

Taśmy LED to rodzaj oświetlenia, który można wykorzystać na wiele sposobów, tworząc efektowne aranżacje. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary mogą być użyte do podświetlania mebli, zabudów będących elementem wystroju wnętrza czy do oświetlania rozmaitych przestrzeni. Taśmy są elastyczne i łatwe w montażu, dzięki czemu z ich instalacją poradzi sobie nawet osoba bez większego doświadczenia. Trzeba jednak pamiętać, że wybór konkretnej taśmy, mocowanie oraz podłączenie wymaga dokładnego zapoznania się z jej parametrami. Wiele potrzebnych informacji dotyczących taśmy LED można znaleźć zarówno na stronach internetowych sklepu, który ją oferuje, na witrynie jej producenta lub dystrybutora, jak i na samej taśmie oraz dołączonej do niej etykiecie. Przyjrzyjmy się bliżej oznaczeniom umieszczanym na samych taśmach oraz symbolom stosowanym w ich opisach.

czytaj całość »
Standardy jakości oświetlenia ulicznego
Standardy jakości oświetlenia ulicznego

Oświetlenie uliczne pełni ważną funkcję, umożliwiając bezpieczne korzystanie z infrastruktury drogowej po zachodzie słońca i w warunkach zmniejszonej widzialności. Nawet najbardziej nowoczesne lampy nie są w stanie całkowicie oświetlić całej przestrzeni wykorzystywanej przez kierowców i pieszych, byłoby to zresztą nie tylko nieefektywne, ale szkodliwe zarówno dla zdrowia, jak i samopoczucie mieszkańców terenów silnie zurbanizowanych.

czytaj całość »
Jaką żywotność mają diody LED?
Jaką żywotność mają diody LED?

Korzystanie z oświetlenia LED jest bardziej powszechne. Diody o niewielkich rozmiarach sprawdzają się w niemal każdym zastosowaniu, a ich niezawodność okazuje się bardzo wysoka. Istotna jest również proekologiczność oświetlenia wykorzystującego tę technologię, wynikająca nie tylko z mniejszego zużycia energii, ale także z faktu, że żarówki LED nie zawierają szkodliwych substancji, np. rtęci obecnej w energooszczędnych świetlówkach. Choć ceny lamp LED w ostatnich latach znacznie się spadły, to wciąż zakup i wymiana wszystkich źródeł światła w domu lub firmie wiąże się ze sporym wydatkiem. 

czytaj całość »
Przydatne akcesoria do taśm LED
Przydatne akcesoria do taśm LED

Taśmy LED pozwalają na tworzenie bardzo atrakcyjnych aranżacji świetlnych, które mogą stanowić oświetlenie użytkowe wybranych części pomieszczeń oraz zapewniać ciekawe efekty dekoracyjne. Montaż oświetlenia LED w postaci taśm jest coraz częściej stosowanym uzupełnieniem wszelkiego rodzaju elementów wzbogacających wnętrza – sufitów podwieszanych o bardziej złożonych kształtach, zabudów ściennych z płyt kartonowo-gipsowych, a także poszczególnych mebli. Taśmy LED montuje się jako dodatkowe oświetlenie nadblatowe w kuchniach oraz wykorzystuje jako źródła światła służące do dekoracji łazienek, podświetlania stopni schodów czy wnętrz szaf oraz różnego rodzaju wnęk.

czytaj całość »
Gra świateł w Twoim domu. Ciekawe pomysły na wykorzystanie opraw ruchomych
Gra świateł w Twoim domu. Ciekawe pomysły na wykorzystanie opraw ruchomych

Dobór odpowiedniego oświetlenia jest ważną częścią aranżacji wnętrza, a właściwie dopasowane lampy mogą uzupełnić przygotowany projekt, a także nadać mu dodatkowy wymiar. Za pomocą dobrze wybranej barwy, natężenia oraz kąta, pod jakim pada światło, można dowolnie wpływać na walory użytkowe pomieszczenia oraz kształtować panującą w nim atmosferę. Warto pamiętać, że pod naszą szerokością geograficzną ze światła sztucznego korzystamy stosunkowo długo, wiec jego rola jest istotna pod względem praktycznym i dekoracyjnym. Istnieje wiele sposobów, które pozwalają na uzyskanie odpowiednich efektów świetlnych polegających na rozmieszczeniu punktów świetlnych, ale także zdecydowaniu się na ich konkretny rodzaj.

czytaj całość »
Co oznacza symbol IP na oświetleniu?
Co oznacza symbol IP na oświetleniu?

Oświetlenie elektryczne to jeden z nieodzownych elementów każdego budynku znajdującego się na naszej szerokości geograficznej. Bez sztucznego światła nie sposób korzystać z pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych przez większą część roku ze względu na szybko zapadający zmrok oraz stosunkowo późny świt. Lampy są potrzebne we wnętrzu także w razie niepogody i sporego zachmurzenia. Ponieważ używanie różnych źródeł światła we wnętrzu budynków jest konieczne i powszechne często niedocenia się zagrożeń, które są z nim związane. 

czytaj całość »
Czy taśmy LED w pokoju dziecka to dobry pomysł?
Czy taśmy LED w pokoju dziecka to dobry pomysł?

Oświetlenie jest ważnym elementem aranżacji każdego pomieszczenia, wpływając nie tylko na jego walory użytkowe, ale także na panującą w nim atmosferę. Pokoje dziecięce to szczególne miejsca, które powinny zapewniać pełne bezpieczeństwo, możliwość wypoczynku i relaksu, a także umożliwiać zabawę i naukę. Tradycyjne rodzaje opraw są przydatne w urządzaniu i oświetlaniu przyjaznej dzieciom przestrzeni, jednak nie sprawdzą się we wszystkich zastosowaniach, a ich możliwości są nieco ograniczone.

czytaj całość »
Moc bierna w kontekście oświetlenia LED
Moc bierna w kontekście oświetlenia LED

Technologia LED jest najdoskonalszą z dostępnych metod pozyskiwania światła z energii elektrycznej. Dzięki korzystaniu z półprzewodnikowych diod lampy LED są w stanie wykorzystywać prąd do emisji fotonów, przy niewielkich stratach w postaci powstającego ciepła. LED-y są rozwiązaniem najbardziej energooszczędnym, a przy tym praktycznym ze względu na małe rozmiary wytwarzanych z ich użyciem źródeł światła. Wysoka jest także ich wytrzymałość mechaniczna, a dzięki możliwości wykorzystania różnych sterowników także zdolność do dostarczania światła o regulowanym natężeniu i barwie. 

czytaj całość »
Sterowanie taśmami LED za pomocą pilota - czy to możliwe?
Sterowanie taśmami LED za pomocą pilota - czy to możliwe?

Oświetlenie LED to jeden z najlepszych sposobów na tworzenie aranżacji świetlnych pomagających w podkreślaniu elementów wystroju wnętrza, a także kreowaniu efektów dekoracyjnych przy pomocy światła. Niewielkie zużycie prądu, możliwość wyboru źródeł światła o różnej temperaturze barwowej od neutralnej idealnej do pracy po bardzo ciepłą sprzyjającą relaksowi, a także swoboda w ustawianiu koloru sprawia, że możliwości, jakie zyskują osoby chcące wzbogacić wygląd poszczególnych pomieszczeń lub całych mieszkań są właściwie nieograniczone. 

czytaj całość »
Oświetlenie miejsca pracy w świetle przepisów BHP
Oświetlenie miejsca pracy w świetle przepisów BHP

Dobre oświetlenie jest ważnym czynnikiem wpływającym na jakość wykonywanej pracy, na samopoczucie oraz wydajność pracowników. Odpowiednia ilość światła o charakterystyce prawidłowo dobranej do specyfiki wykonywanych czynności jest niezbędna w obiektach biurowych, halach przemysłowych i magazynach. Ponieważ zastosowane rozwiązania mają duże znaczenie również dla bezpieczeństwa osób znajdujących się wewnątrz pomieszczeń, zagadnienia związane z warunkami oświetleniowymi na różnych stanowiskach pracy są szczegółowo opisane w przepisach dotyczących BHP oraz obowiązujących normach. Wybierając oświetlenie przemysłowe lub biurowe, trzeba więc pamiętać o tym, by jego specyfikacja odpowiadała stawianym wymaganiom. Przyjrzyjmy się bliżej kwestii oświetlenia miejsc pracy i sprawdźmy, na jakie sprawy warto zwrócić szczególną uwagę, szukając opraw i źródeł światła.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl