99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam32374Nie polecam113

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

Czy taśmy LED można stosować na wolnym powietrzu?
taśmy ledowe

Taśmy LED to proste wąskie paski oświetleniowe. Stosuje się je w przeróżnych branżach. Mogą być montowane jako oświetlenie do mebli czy podwieszanego sufitu. Często stosuje się je również w marketingu i przy tworzeniu reklam. Z ich pomocą można stworzyć wiele niesamowitych dekoracji. Wiele osób kupuje je również do domu, by tworzyć kreatywne kompozycje dodające mu uroku. Taśmy LED można stosować również na zewnątrz, na przykład do oświetlania obiektów.

czytaj całość »
Sposoby na oświetlenie magazynu. Dlaczego ledy to najlepsze rozwiązanie?
magazyn

Magazyny przeważnie ulokowane są w miejscach o nikłej lub zerowej dostępności światła naturalnego. W zależności od produktów materiały mogą być składowane w workach, kartonach, pojemnikach, na paletach lub na regałach. W każdym przypadku dąży się do tego, by przestrzeń była wykorzystana maksymalnie. To jednak wymaga stworzenia dobrego systemu oświetleniowego.

czytaj całość »
Jakie są różnice między światłem ledowym a halogenowym?
żarówki ledowe

Odpowiednie oświetlenie jest ważne, ponieważ pozwala na kontynuowanie aktywności po zapadnięciu zmroku, zastępując światło słoneczne. Prawidłowo dopasowane lampy dają możliwość wykonywania wszystkich prac, nawet wymagających bardzo dobrej widoczności i światła o precyzyjnie dobranych parametrach. Ułatwiają również wszystkie codzienne czynności, a używane w domach i obiektach komercyjnych sprzyjając kreowaniu odpowiedniej atmosfery, służą jako oświetlenie dekoracyjne, podkreślając elementy wystroju, ozdabiając bryły budynków czy podświetlając przedmioty, które mają być wyeksponowane. Lampy umieszczone na zewnątrz budynków poprawiają widoczność na drogach i chodnikach, zwiększając bezpieczeństwo ruchu ulicznego, ale także dając możliwość korzystania z różnych przestrzeni takich jak parki czy obiekty sportowe.

czytaj całość »
Błędy przy wyborze taśm LED. Tego powinieneś unikać
pasek LED

Taśmy LED są coraz częściej stosowane jako alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia i wybierane zamiast żyrandoli, kinkietów bądź reflektorków kierunkowych. Wykorzystuje się je zarówno jako oświetlenie dekoracyjne, jak i użytkowe, montując w zabudowach z płyt kartonowo-gipsowych, meblach, jako uzupełnienie okładzin ceramicznych lub kamiennych, a także stosując do oświetlania schodów, wnęk i szaf. Wielka popularność taśm LED wiąże się z możliwością łatwego dostosowania do potrzeb, jeśli chodzi o oferowaną moc, rodzaj emitowanego światła i możliwe do uzyskania efekty dekoracyjne. Zaletą jest możliwość tworzenia skomplikowanych aranżacji świetlnych, a także zaawansowanego sterowania dostępnymi funkcjami. Przy wyborze taśm LED łatwo jednak popełnić błędy, które sprawią, że nie będziemy zadowoleni z zakupu. Przekonajmy się, na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając taśmy LED.

czytaj całość »
Jak odczytywać oznaczenia na taśmach LED?
taśma LED

Taśmy LED to rodzaj oświetlenia, który można wykorzystać na wiele sposobów, tworząc efektowne aranżacje. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary mogą być użyte do podświetlania mebli, zabudów będących elementem wystroju wnętrza czy do oświetlania rozmaitych przestrzeni. Taśmy są elastyczne i łatwe w montażu, dzięki czemu z ich instalacją poradzi sobie nawet osoba bez większego doświadczenia. Trzeba jednak pamiętać, że wybór konkretnej taśmy, mocowanie oraz podłączenie wymaga dokładnego zapoznania się z jej parametrami. Wiele potrzebnych informacji dotyczących taśmy LED można znaleźć zarówno na stronach internetowych sklepu, który ją oferuje, na witrynie jej producenta lub dystrybutora, jak i na samej taśmie oraz dołączonej do niej etykiecie. Przyjrzyjmy się bliżej oznaczeniom umieszczanym na samych taśmach oraz symbolom stosowanym w ich opisach.

czytaj całość »
Standardy jakości oświetlenia ulicznego
Standardy jakości oświetlenia ulicznego

Oświetlenie uliczne pełni ważną funkcję, umożliwiając bezpieczne korzystanie z infrastruktury drogowej po zachodzie słońca i w warunkach zmniejszonej widzialności. Nawet najbardziej nowoczesne lampy nie są w stanie całkowicie oświetlić całej przestrzeni wykorzystywanej przez kierowców i pieszych, byłoby to zresztą nie tylko nieefektywne, ale szkodliwe zarówno dla zdrowia, jak i samopoczucie mieszkańców terenów silnie zurbanizowanych.

czytaj całość »
Jaką żywotność mają diody LED?
Jaką żywotność mają diody LED?

Korzystanie z oświetlenia LED jest bardziej powszechne. Diody o niewielkich rozmiarach sprawdzają się w niemal każdym zastosowaniu, a ich niezawodność okazuje się bardzo wysoka. Istotna jest również proekologiczność oświetlenia wykorzystującego tę technologię, wynikająca nie tylko z mniejszego zużycia energii, ale także z faktu, że żarówki LED nie zawierają szkodliwych substancji, np. rtęci obecnej w energooszczędnych świetlówkach. Choć ceny lamp LED w ostatnich latach znacznie się spadły, to wciąż zakup i wymiana wszystkich źródeł światła w domu lub firmie wiąże się ze sporym wydatkiem. 

czytaj całość »
Przydatne akcesoria do taśm LED
Przydatne akcesoria do taśm LED

Taśmy LED pozwalają na tworzenie bardzo atrakcyjnych aranżacji świetlnych, które mogą stanowić oświetlenie użytkowe wybranych części pomieszczeń oraz zapewniać ciekawe efekty dekoracyjne. Montaż oświetlenia LED w postaci taśm jest coraz częściej stosowanym uzupełnieniem wszelkiego rodzaju elementów wzbogacających wnętrza – sufitów podwieszanych o bardziej złożonych kształtach, zabudów ściennych z płyt kartonowo-gipsowych, a także poszczególnych mebli. Taśmy LED montuje się jako dodatkowe oświetlenie nadblatowe w kuchniach oraz wykorzystuje jako źródła światła służące do dekoracji łazienek, podświetlania stopni schodów czy wnętrz szaf oraz różnego rodzaju wnęk.

czytaj całość »
Gra świateł w Twoim domu. Ciekawe pomysły na wykorzystanie opraw ruchomych
Gra świateł w Twoim domu. Ciekawe pomysły na wykorzystanie opraw ruchomych

Dobór odpowiedniego oświetlenia jest ważną częścią aranżacji wnętrza, a właściwie dopasowane lampy mogą uzupełnić przygotowany projekt, a także nadać mu dodatkowy wymiar. Za pomocą dobrze wybranej barwy, natężenia oraz kąta, pod jakim pada światło, można dowolnie wpływać na walory użytkowe pomieszczenia oraz kształtować panującą w nim atmosferę. Warto pamiętać, że pod naszą szerokością geograficzną ze światła sztucznego korzystamy stosunkowo długo, wiec jego rola jest istotna pod względem praktycznym i dekoracyjnym. Istnieje wiele sposobów, które pozwalają na uzyskanie odpowiednich efektów świetlnych polegających na rozmieszczeniu punktów świetlnych, ale także zdecydowaniu się na ich konkretny rodzaj.

czytaj całość »
Co oznacza symbol IP na oświetleniu?
Co oznacza symbol IP na oświetleniu?

Oświetlenie elektryczne to jeden z nieodzownych elementów każdego budynku znajdującego się na naszej szerokości geograficznej. Bez sztucznego światła nie sposób korzystać z pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych przez większą część roku ze względu na szybko zapadający zmrok oraz stosunkowo późny świt. Lampy są potrzebne we wnętrzu także w razie niepogody i sporego zachmurzenia. Ponieważ używanie różnych źródeł światła we wnętrzu budynków jest konieczne i powszechne często niedocenia się zagrożeń, które są z nim związane. 

czytaj całość »
Czy taśmy LED w pokoju dziecka to dobry pomysł?
Czy taśmy LED w pokoju dziecka to dobry pomysł?

Oświetlenie jest ważnym elementem aranżacji każdego pomieszczenia, wpływając nie tylko na jego walory użytkowe, ale także na panującą w nim atmosferę. Pokoje dziecięce to szczególne miejsca, które powinny zapewniać pełne bezpieczeństwo, możliwość wypoczynku i relaksu, a także umożliwiać zabawę i naukę. Tradycyjne rodzaje opraw są przydatne w urządzaniu i oświetlaniu przyjaznej dzieciom przestrzeni, jednak nie sprawdzą się we wszystkich zastosowaniach, a ich możliwości są nieco ograniczone.

czytaj całość »
Moc bierna w kontekście oświetlenia LED
Moc bierna w kontekście oświetlenia LED

Technologia LED jest najdoskonalszą z dostępnych metod pozyskiwania światła z energii elektrycznej. Dzięki korzystaniu z półprzewodnikowych diod lampy LED są w stanie wykorzystywać prąd do emisji fotonów, przy niewielkich stratach w postaci powstającego ciepła. LED-y są rozwiązaniem najbardziej energooszczędnym, a przy tym praktycznym ze względu na małe rozmiary wytwarzanych z ich użyciem źródeł światła. Wysoka jest także ich wytrzymałość mechaniczna, a dzięki możliwości wykorzystania różnych sterowników także zdolność do dostarczania światła o regulowanym natężeniu i barwie. 

czytaj całość »
Sterowanie taśmami LED za pomocą pilota - czy to możliwe?
Sterowanie taśmami LED za pomocą pilota - czy to możliwe?

Oświetlenie LED to jeden z najlepszych sposobów na tworzenie aranżacji świetlnych pomagających w podkreślaniu elementów wystroju wnętrza, a także kreowaniu efektów dekoracyjnych przy pomocy światła. Niewielkie zużycie prądu, możliwość wyboru źródeł światła o różnej temperaturze barwowej od neutralnej idealnej do pracy po bardzo ciepłą sprzyjającą relaksowi, a także swoboda w ustawianiu koloru sprawia, że możliwości, jakie zyskują osoby chcące wzbogacić wygląd poszczególnych pomieszczeń lub całych mieszkań są właściwie nieograniczone. 

czytaj całość »
Oświetlenie miejsca pracy w świetle przepisów BHP
Oświetlenie miejsca pracy w świetle przepisów BHP

Dobre oświetlenie jest ważnym czynnikiem wpływającym na jakość wykonywanej pracy, na samopoczucie oraz wydajność pracowników. Odpowiednia ilość światła o charakterystyce prawidłowo dobranej do specyfiki wykonywanych czynności jest niezbędna w obiektach biurowych, halach przemysłowych i magazynach. Ponieważ zastosowane rozwiązania mają duże znaczenie również dla bezpieczeństwa osób znajdujących się wewnątrz pomieszczeń, zagadnienia związane z warunkami oświetleniowymi na różnych stanowiskach pracy są szczegółowo opisane w przepisach dotyczących BHP oraz obowiązujących normach. Wybierając oświetlenie przemysłowe lub biurowe, trzeba więc pamiętać o tym, by jego specyfikacja odpowiadała stawianym wymaganiom. Przyjrzyjmy się bliżej kwestii oświetlenia miejsc pracy i sprawdźmy, na jakie sprawy warto zwrócić szczególną uwagę, szukając opraw i źródeł światła.

czytaj całość »
Sposoby zasilania długich odcinków taśm LED
Sposoby zasilania długich odcinków taśm LED

Taśmy LED to najdoskonalszy sposób na wykonanie oświetlenia dekoracyjnego lub meblowego. Wąskie i płaskie paski z ledami można bez problemu ukryć w zabudowach z płyt kartonowo-gipsowych i oświetlać zarówno płaszczyzny ścian i sufitów, jak i rozmaite wnęki, półki czy podświetlać inne materiały lub przedmioty. Taśmy LED bardzo łatwo można też wkomponować w meble bądź elementy wyposażenia bez konieczności przeróbek lub daleko posuniętych ingerencji w konstrukcję. Ze względu na łatwy montaż – czy to bezpośrednio na powierzchni, o ile ma ona odpowiednie parametry, jeśli chodzi o przewodzenie ciepła i wytrzymałość termiczną, czy też na specjalnych profilach – instalacja taśmy nie stanowi żadnego problemu. Ważne jest jednak dobranie odpowiedniego zasilacza i jego prawidłowe podłączenie. Zobaczmy, o czym trzeba pamiętać, podczas instalowania zasilania taśm LED.

czytaj całość »
Wybór oprawy hermetycznej – z odbłyśnikiem czy bez?
Wybór oprawy hermetycznej – z odbłyśnikiem czy bez?

Budynki przemysłowe wymagają oświetlenia, które zapewni odpowiednią do realizowanych w konkretnym miejscu zadań, a jednocześnie będzie dopasowane do specyficznych potrzeb, związanych z panującymi tam warunkami. Obowiązujące normy dość precyzyjnie wskazują, jakie natężenie światła jest niezbędne przy wykonywaniu konkretnych czynności – od 200 luksów na metr kwadratowy w przypadku prac niewymagających dużej dokładności, aż po ponad 1000 luksów przy robotach wymagających dużej dokładności. Oświetlenie przemysłowe powinno również być właściwie zabezpieczone przed czynnikami towarzyszącym prowadzonej działalności, np. dużemu zapyleniu, wilgoci czy zagrożeniu wybuchem.

czytaj całość »
Charakterystyka hermetycznych opraw świetlnych
Charakterystyka hermetycznych opraw świetlnych

Wszystkie obiekty pozbawione dopływu wystarczającej ilości światła dziennego, w których stale lub czasowo przebywają ludzie, muszą być wyposażone w odpowiednie oświetlenie sztuczne. W zależności od przeznaczenia budynku zastosowane w nim źródła światła powinny, poza zapewnianiem odpowiedniego natężenia promieni świetlnych, spełniać dodatkowe kryteria. W przypadku domów i mieszkań zwykle najistotniejsze będą walory estetyczne oprawy oraz możliwość uzyskania ciekawych efektów świetlnych, w obiektach użytkowych, takich jak sklepy czy punkty usługowe liczyć się będzie głównie niski pobór mocy oraz niewielka awaryjność. Najwyższe wymagania zarówno pod względem użytkowym, jak i specyficznej konstrukcji lamp są jednak stawiane wobec opraw wykorzystywanych w przemyśle. Oświetlenie przemysłowe musi wypełniać warunki określone w stosownych normach, oferować dobrą trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, pełne bezpieczeństwo, a także niskie koszty eksploatacji. Sprawdźmy, jaka jest charakterystyka opraw przemysłowych.

czytaj całość »
Montaż taśm LED. Zasady postępowania
Montaż taśm LED. Zasady postępowania

Oświetlenie dekoracyjne jest ważnym elementem wystroju wnętrza, zarówno przy aranżacji poszczególnych pomieszczeń w domu, jak i podczas urządzania wnętrz komercyjnych – biur, punktów usługowych lub sklepów. Podświetlenie mebli oraz stałych elementów, np. wnęk, półek, stopni schodów pozwala na wykreowanie odpowiedniej atmosfery i ułatwia korzystanie z wyposażenia. Szczególnie atrakcyjne wizualnie efekty można osiągnąć, korzystając z taśm LED. Są one łatwe w montażu, nie nagrzewają się zbytnio, są lekkie, a dzięki niewielkim rozmiarom można je zmieścić niemal wszędzie. Zainstalowane taśmy pozostają niewidoczne dla patrzących, a ze względu na dużą dostępność rozmaitych modeli łatwo dobrać produkt, który zapewni pożądane efekty świetlne. Zobaczmy, jakie są rodzaje taśm LED i w jaki sposób można je zamontować.

czytaj całość »
Typy diod stosowane w taśmach LED
Typy diod stosowane w taśmach LED

Taśmy ledowe to rodzaj oświetlenia, który może być wykorzystywany do bardzo wielu aranżacji świetlnych. Diody umieszczone na długim elastycznym pasku nadają się znakomicie jako podświetlenie mebli, detali architektonicznych oraz wszelkich urządzeń. Ich wielką zaletą jest to, że można je dopasować do niemal każdego miejsca montażu, a duża elastyczność pozostawia pełną dowolność w formowaniu sposobu, w jaki będą zamontowane.

Przy produkowaniu taśm stosuje się różne rozwiązania techniczne, w zależności od obszaru zastosowania. Oferowane są zarówno taśmy przeznaczone do montażu wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, o różnym stopniu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim przed przenikaniem zanieczyszczeń oraz zachlapaniem. Taśmy LED są wytwarzane z użyciem różnych rodzajów diod o odmiennych charakterystykach, dzięki czemu łatwo można znaleźć produkt o odpowiednich parametrach. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie typy diod LED są wykorzystywane przy produkcji taśm.

czytaj całość »
Oświetlenie jako element ekspozycji sklepowej
Oświetlenie jako element ekspozycji sklepowej

Oświetlenie spełnia wiele różnych funkcji. Jest odpowiedzialne nie tylko za odpowiednią jasność w pomieszczeniu, ale również jest czynnikiem, który przesądza o tym, jak jest odbierana jego aranżacja. Za pomocą dobrze dobranych lamp LED można podkreślać różne elementy wystroju, dodatkowo oświetlać wybrane przedmioty, a także wpływać na nastrój i nastawienie osób, które przebywają w środku. Właściwe oświetlenie jest ważne również w działalności handlowej. Prawidłowo oświetlona ekspozycja może zapraszać zachęcać klientów do kupna i być dodatkowym czynnikiem zapraszającym do odwiedzania sklepu. Zobaczmy, na co trzeba zwrócić uwagę przy doborze sposobu oświetlenia ekspozycji sklepowej.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl