KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10311Nie polecam44

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Jak parametry światła wpływają na nasze samopoczucie i wydajność

Jak parametry światła wpływają na nasze samopoczucie i wydajność

Światło to jeden z najważniejszych czynników wpływających na nasze samopoczucie, komfort pracy i wypoczynek. Odpowiednia moc, jasność, kolor i temperatura barwowa światła mogą wpłynąć na nasze samopoczucie, zdrowie i efektywność. W tym artykule przyjrzymy się bliżej parametrom światła i ich wpływowi na codzienne życie.

Moc źródła światła
Moc źródła światła to ilość energii emitowanej przez źródło światła. Określana jest w watach (W). W przypadku żarówek tradycyjnych, moc wykorzystywana była do wytworzenia ciepła, co nie jest efektywnym wykorzystaniem energii elektrycznej. Nowoczesne źródła światła, takie jak diody LED, zużywają znacznie mniej energii, a jednocześnie emitują dużo więcej światła przy niższej mocy. Moc źródła światła ma wpływ na zużycie energii i na wydajność źródła światła. Im większa moc, tym większe zużycie energii i wyższy poziom emisji ciepła. Z drugiej strony, większa moc oznacza większą ilość światła, co może być korzystne w przypadku dużych pomieszczeń lub w przypadku potrzeby dodatkowego źródła światła.

Jasność światła
Jasność światła to ilość światła emitowanego przez źródło światła, która dociera do naszych oczu. Jasność światła jest określana w lumenach (lm). Im więcej lumenów, tym większa jasność światła. Jasność światła ma wpływ na nasze samopoczucie, komfort pracy i wypoczynek. Zbyt mała jasność światła może powodować zmęczenie wzroku, a zbyt duża może prowadzić do oślepienia. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie źródło światła, które zapewni odpowiednią jasność dla danego pomieszczenia i zastosowania.

Kolor światła
Kolor światła również ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Światło o różnych barwach może wpływać na nasze nastrój, poziom energii i sen. Kolor światła jest mierzony w skali Kelvinów (K). Im niższa wartość, tym cieplejsze światło, a im wyższa wartość, tym zimniejsze światło.

Ciepłe światło o niskiej temperaturze barwowej (pomiędzy 2000 a 3000K) jest relaksujące i kojące, dlatego często stosuje się je w sypialniach i pomieszczeniach wypoczynkowych. Zimne światło o wysokiej temperaturze barwowej (powyżej 5000K) ma działanie pobudzające i jest stosowane w biurach, magazynach czy sklepach, gdzie ważna jest dobra widoczność i koncentracja.

Wpływ na zdrowie
Nieprawidłowa ilość i jakość światła może wpływać na nasze zdrowie. Niewłaściwe oświetlenie może prowadzić do zmęczenia oczu, bólu głowy, zaburzeń rytmu dobowego, a nawet depresji. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiednie źródła światła i dostosować ich parametry do naszych potrzeb.

Przykładowo, zbyt jasne światło w sypialni może zaburzać nasz sen, ponieważ hamuje wydzielanie melatoniny, hormonu regulującego sen i czuwanie. Z kolei zbyt ciemne światło w miejscu pracy może prowadzić do zmęczenia i obniżenia wydajności.

Podsumowanie
Wpływ parametrów oświetlenia na nasze samopoczucie i zdrowie jest niezwykle ważny. Moc, jasność, kolor światła i temperatura barwowa powinny być dostosowane do charakteru pomieszczenia oraz naszych potrzeb. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie źródła światła i dostosować ich parametry do naszych potrzeb. Dobrze dobrany system oświetlenia pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i komfort, poprawi nastrój i zwiększy wydajność w pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium