KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10305Nie polecam42

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Dlaczego świetlówki LED T8 to dobra alternatywa dla świetlówek liniowych?

Dlaczego świetlówki LED T8 to dobra alternatywa dla świetlówek liniowych?

Oświetlenie LED staje się obecnie poważną konkurencją dla tradycyjnych świetlówek liniowych. I chociaż jest droższe, to jednak początkowa inwestycja szybko się zwraca, gdyż technologia LED zapewnia wyjątkową wydajność, energooszczędność oraz bardzo długą żywotność. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że sztuczne oświetlenie bardzo często towarzyszy nam niemal przez cały dzień nie tylko w domu czy w pracy, ale również w sklepach, obiektach usługowych, urzędach, a także na ulicach. Podczas doboru źródeł światła warto więc zwracać uwagę nie tylko na kwestie efektywności i energooszczędności, ale i temperatury oraz natężenia, gdyż te dwie kwestie wpływają na nasze samopoczucie oraz stopień aktywności.

 

Specyfika tradycyjnych świetlówek liniowych

Tradycyjne świetlówki liniowe to lampy fluorescencyjne z grupy tzw. lamp wyładowczych. Światło wytwarzane jest w nich przez wyładowanie elektryczne w parach rtęci o niskim ciśnieniu. Powstaje wówczas światło ultrafioletowe, które zamieniane jest w światło widzialne za pomocą luminoforu.

Do tej pory świetlówki stanowiły podstawowe oświetlenie w obiektach biurowych, przemysłowych, urzędach, placówkach oświatowych, placówkach służby zdrowia i innych instytucjach.

Technologia świetlówek liniowych jest ciągle udoskonalana. Niemniej nadal wykazują pewne mankamenty podczas praktycznego zastosowania. Zaliczamy do nich m.in. sprawność zależną od temperatury otoczenia, stosunkowo niską trwałość (w porównaniu z LED) oraz zawartość szkodliwej rtęci.

Nowoczesne oświetlenie LED

Oświetlenie LED znajduje obecnie coraz częstsze zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia. Stanowi alternatywę dla opisywanych wyżej świetlówek liniowych. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim oszczędność energii, która może sięgać nawet 50% w porównaniu ze świetlówkami liniowymi. LED-y wykazują również zdecydowanie mniejszą szkodliwość dla ludzi i środowiska naturalnego, co wynika przede wszystkim z wyłączenia z ich produkcji szkodliwych substancji, takich jak rtęć.

Trwałość LED wynosi średnio 50 tys. godzin, a producenci nieustannie pracują nad poprawą tego parametru. Na ich trwałość oraz niezawodność działania w różnych okolicznościach wpływają przede wszystkim układ zasilający oraz system odprowadzania ciepła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium