KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10296Nie polecam44

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Czy taśmy LED można dzielić na mniejsze fragmenty?

Czy taśmy LED można dzielić na mniejsze fragmenty?

Taśma LED to bardzo popularny rodzaj oświetlenia ledowego o szerokim zastosowaniu. Wykorzystywana jest zarówno w celach funkcjonalnych, jak i dekoracyjnych. Najczęściej występuje jako oświetlenie dodatkowe, np. przy lustrach, w garderobach czy pod szafkami, chociaż w wielu przypadkach sprawdza się też jako oświetlenie główne czy inwestycyjne. Do innych istotnych zalet taśm LED zaliczamy również elastyczność, energooszczędność oraz łatwość montażu. Produkty te dostępne są też w wielu kolorach oraz dużej gamie temperatury barwowej. Taśmy LED mogą być podzielone na mniejsze fragmenty. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak podzielić taśmę LED na mniejsze kawałki, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Jak podzielić taśmę LED?

Możliwość dzielenia taśmy LED to jedna z niewątpliwych zalet tego produktu oświetleniowego. W ten sposób można uzyskać moduły o dowolnej długości, z których następnie tworzone jest oświetlenie dostosowane do konkretnych potrzeb. Jest to najlepszy sposób, aby stworzyć dowolną instalację świetlną o różnej długości, barwie czy sposobie sterowania.

Dzielenie taśmy LED jest stosunkowo proste. Każda taśma LED składa się z sekcji. Poszczególne sekcje oddzielone są zaznaczonymi miejscami, gdzie możemy wykonać cięcie. Ciąć należy wzdłuż wyznaczonej linii cięcia.

Jak połączyć taśmę LED z kablem?

Bez większego problemu połączymy taśmę LED z kablem. Aby to zrobić, najpierw musimy odkleić tylną izolację taśmy i umieścić ją na płaskiej powierzchni. Następnie nakładamy cynę na punkty lutownicze wyznaczone na taśmie. Kolejnym elementem będzie przylutowanie kabla do taśmy LED. Dzięki wcześniejszemu zalutowaniu kabli i taśmy, połączenie tych dwóch elementów nie powinno stanowić problemu. W ten sposób otrzymujemy trwałe połączenie.

Jak połączyć ze sobą dwie taśmy LED?

Bez większego problemu jesteśmy w stanie połączyć ze sobą dwie taśmy LED. Postępujemy bardzo podobnie jak w przypadku łączenia taśmy LED z kablem. Aby ułatwić sobie nieco pracę, wystarczy wcześniej zalutować styki i podkleić taśmę do powierzchni. Następnie lutujemy w odpowiednich miejscach, łącząc ze sobą dwa elementy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium