KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam12867Nie polecam45

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

Czy taśmy LED można dzielić na mniejsze fragmenty?

Czy taśmy LED można dzielić na mniejsze fragmenty?

Taśma LED to bardzo popularny rodzaj oświetlenia ledowego o szerokim zastosowaniu. Wykorzystywana jest zarówno w celach funkcjonalnych, jak i dekoracyjnych. Najczęściej występuje jako oświetlenie dodatkowe, np. przy lustrach, w garderobach czy pod szafkami, chociaż w wielu przypadkach sprawdza się też jako oświetlenie główne czy inwestycyjne. Do innych istotnych zalet taśm LED zaliczamy również elastyczność, energooszczędność oraz łatwość montażu. Produkty te dostępne są też w wielu kolorach oraz dużej gamie temperatury barwowej. Taśmy LED mogą być podzielone na mniejsze fragmenty. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak podzielić taśmę LED na mniejsze kawałki, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Jak podzielić taśmę LED?

Możliwość dzielenia taśmy LED to jedna z niewątpliwych zalet tego produktu oświetleniowego. W ten sposób można uzyskać moduły o dowolnej długości, z których następnie tworzone jest oświetlenie dostosowane do konkretnych potrzeb. Jest to najlepszy sposób, aby stworzyć dowolną instalację świetlną o różnej długości, barwie czy sposobie sterowania.

Dzielenie taśmy LED jest stosunkowo proste. Każda taśma LED składa się z sekcji. Poszczególne sekcje oddzielone są zaznaczonymi miejscami, gdzie możemy wykonać cięcie. Ciąć należy wzdłuż wyznaczonej linii cięcia.

Jak połączyć taśmę LED z kablem?

Bez większego problemu połączymy taśmę LED z kablem. Aby to zrobić, najpierw musimy odkleić tylną izolację taśmy i umieścić ją na płaskiej powierzchni. Następnie nakładamy cynę na punkty lutownicze wyznaczone na taśmie. Kolejnym elementem będzie przylutowanie kabla do taśmy LED. Dzięki wcześniejszemu zalutowaniu kabli i taśmy, połączenie tych dwóch elementów nie powinno stanowić problemu. W ten sposób otrzymujemy trwałe połączenie.

Jak połączyć ze sobą dwie taśmy LED?

Bez większego problemu jesteśmy w stanie połączyć ze sobą dwie taśmy LED. Postępujemy bardzo podobnie jak w przypadku łączenia taśmy LED z kablem. Aby ułatwić sobie nieco pracę, wystarczy wcześniej zalutować styki i podkleić taśmę do powierzchni. Następnie lutujemy w odpowiednich miejscach, łącząc ze sobą dwa elementy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium