KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10305Nie polecam42

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Charakterystyka oświetlenia LED

Charakterystyka oświetlenia LED

Oświetlenie zbudowane z wykorzystaniem technologii LED to nowoczesne i zaawansowane źródło światła. Jego budowa i sposób działania jest zdecydowanie bardziej skomplikowane niż wszystkie inne wykorzystywane dotąd źródła światła. Cechą charakterystyczną takich lamp jest tzw. regeneracyjny cykl halogenowy. Zapobiega on zaciemnianiu się bański, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych żarówek. Dzięki temu żarówki halogenowe świecą stałą ilością światła przez cały okres użytkowania, podczas kiedy tradycyjne tracą około 30% ilości wytwarzanego światła. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia, że żarówki halogenowe świecą najczęściej 2000 godzin i przybierają przy tym o 30% mniej energii niż zwykle. W związku z tym są inwestycją, która może dosyć szybko się zwrócić.

Różnice między oświetleniem LED a tradycyjnym

Światło w przypadku klasycznej żarówki emitowane jest w wyniku żarzenia się cienkiego przewodnika wolframowego, które wywołuje przepływający przez niego prąd elektryczny. W lampach LED źródło światła stanowi dioda elektroluminescencyjna. Składa się ona z niebieskiej diody oraz dającego światło żółtozielone luminoforu. To właśnie od niego zależy temperatura barwowa uzyskanego światła. Warto wspomnieć również o temperaturze pracy obu typów żarówek. Otóż w lampkach LED, zdecydowana większość pobieranej energii elektrycznej zmieniana jest w światło. W przypadku klasycznych żarówek jest inaczej - te często nagrzewają się do wysokich temperatur.

Najważniejsze parametry lamp LED

Istnieje kilka parametrów, które cechują lampy LED. To właśnie na nie powinniśmy zwrócić uwagę, kupując oświetlenie. Ważną kwestią jest kąt świecenia. Żarówki wolframowe emitowały światło dookólnie, dzięki czemu oświetlone było całe pomieszczenie. Szerokim kątem charakteryzują się także diody LED typu SDM. Trzeba zwrócić również uwagę na mocowanie – przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej lampy, konieczne jest rozpoznanie rodzaju gwintu, który będzie pasował do naszej oprawy. Nie bez znaczenia pozostaje barwa światła. Wartość, którą podają producenci, wyrażana jest zazwyczaj w Kelvinach. Im wyższa jest owa wartość, tym zimniejsze światło emituje żarówka. Dodatkowo podczas porównywania konkretnych modeli diod LED, warto zwrócić uwagę na deklarowaną przez producenta żywotność. Podaje się ją zazwyczaj w godzinach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium