KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10305Nie polecam42

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Komfort pracy przy oświetleniu ledowym

oświetlenie wewnętrzne LED

Prawidłowe oświetlenie stanowiska pracy wpływa na produktywność wykonywania obowiązków zawodowych oraz na ogólny komfort zatrudnionych. Dlaczego doskonale sprawdza się w tym przypadku oświetlenie ledowe?

Planowanie

Aby praca rzeczywiście była komfortowa, bardzo ważne jest odpowiednie zaaranżowanie stanowiska. Wskazują na to również przepisy BHP, które określają, jak powinno planować się oświetlenie miejsc pracy. Nadrzędną kwestią jest dbanie o wzrok, ale także troska o wydajność i precyzyjne wykonywanie zadań. Oczywiście planowanie oświetlenia pod tymi względami będzie zależeć od charakteru wykonywanej pracy, jednak powinno być jednym z pierwszych etapów aranżacji przestrzeni, czy to biurowej, czy zakładowej.

Rodzaje oświetlenia i jego funkcje

Ważnym czynnikiem przy planowaniu jest oświetlenie główne. Doskonale sprawdzają się tutaj lampy sufitowe LED, które zapewniają równomierną oraz rozproszoną strugę. Bezpośrednio na komfort pracy wpływa jednak oświetlenie miejscowe. Także i tutaj doskonale sprawdzają się LED-y, które pozwalają na uzyskanie strugi o różnej temperaturze barwowej. Można więc ustawiać je w zależności od swoich potrzeb i tym samym dbać o własny komfort, co staje się szczególnie ważne zwłaszcza w okresie zimowym z powodu zmniejszonego dostępu do naturalnego światła słonecznego. Dodatkowo LED-y w przeciwieństwie do świetlówek nie migotają, dlatego też nie męczą oczu.

Planowanie stanowisk komputerowych

Około 5 mln Polaków to osoby pracujące w biurach. Jednak praca na komputerze jest szczególnie męcząca dla wzroku i również wymaga odpowiedniego zaplanowania. Kluczowe jest natężenie światła, które dla stanowisk komputerowych powinno wynosić 500 lx. Ważne jest też zróżnicowanie oświetlenia oraz takie jego zaplanowanie, aby podświetlany był nie ekran, a stół oraz klawiatura. Także pomoże w tym odpowiednio dobrane oświetlenie ledowe.

Jak widać, dzięki oświetleniu LED zaplanowanie komfortowego stanowiska pracy jest naprawdę łatwe. Jeśli szukasz sklepu, w którym dobierzesz różne lampy i dzięki nim zaplanujesz wygodne miejsce do pracy, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium