KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10296Nie polecam44

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Jak dobrać oświetlenie LED do obiektu przemysłowego o dużej powierzchni?

Jak dobrać oświetlenie LED do obiektu przemysłowego o dużej powierzchni?

Obiekty przemysłowe to najczęściej ogromne hale, gdzie projekt oraz rodzaj oświetlenia ma znaczący wpływ na komfort pracy i zapewnienie sprawności energetycznej. Szacuje się, że wykorzystanie oświetlenia LED w dużych obiektach daje możliwość zmniejszenia kosztów aż o 80%. Dowiedz się, czym należy się kierować, wybierając oświetlenie do obiektu przemysłowego.

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie przemysłowe?

Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w obiektach przemysłowych jest obowiązkiem pracodawcy, co określa rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie ogólnych przepisów BHP. Każde oświetlenie w miejscu pracy musi spełniać wymogi normy PN-EN 12464-1.

Wybierając oświetlenie LED do obiektów przemysłowych, należy pamiętać, że ma ono zapewnić sprawne funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

 

W związku z tym dokonując wyboru oświetlenia przemysłowego, warto zwrócić uwagę na parametry, takie jak:

  • Skuteczność świetlna – parametr wyrażony w lumenach. Jest to stosunek ilości generowanego światła do pobranej mocy.
  • Żywotność – określa jak długo dane oświetlenie, będzie generowało optymalny poziom światła.
  • Barwa światła – w obiektach przemysłowych najlepiej sprawdzi się światło o barwie naturalnej bądź zimnej.
  • Współczynnik oddawania barw – tak zwany CRI, jak dobrze postrzegane są barwy oświetlanych przedmiotów.
  • Czas rozruchu – ile czasu potrzebują lampy, aby osiągnąć swoją optymalną moc.

Dlaczego oświetlenie LED to dobre rozwiązanie do obiektu przemysłowego?

Uwzględniając wszystkie powyższe parametry, oświetlenie LED wydaje się rozwiązaniem optymalnym, do stworzenia systemu oświetlającego obiekty przemysłowe. Lampy LED charakteryzują się długą żywotnością, co ma znaczenie wszędzie tam, gdzie z oświetlenia korzysta się niezależnie od pory dnia. Ten rodzaj światła pobiera mniej mocy, co pozwala, w dłuższej perspektywie czasu, zaoszczędzić pieniądze, a jego skuteczność świetlna jest bardzo duża (tradycyjna świetlówka do wygenerowania 710 lumenów zużywa 60 [W], podczas gdy żarówka LED taką ilość lumenów osiąga przy mocy 3 [W]).

Istnieje kilka rodzajów lamp ledowych, które świetnie sprawdzą się w obiektach przemysłowych. Ich parametry, takie jak moc, barwa czy kąt świecenia dobiera się, uwzględniając wysokość pomieszczenia oraz rozmieszczenie lamp. Główne rodzaje lamp to:

  •  Lampy przemysłowe LED High Bay – sprawdzają się w wysokich pomieszczeniach, oświetlając okrągły obszar. Mają możliwość regulacji wysokości, co pozwala na indywidualne dopasowanie ich do specyfiki obiektu.
  •  Świetlówki LED – sprawdzą się w obiektach o dużych powierzchniach wymagających równomiernego oświetlenia. Ich ogromną zaletą jest brak toksycznej rtęci oraz niska emisja ciepła. Lampy te dostarczają światło bardzo dobrej jakości, a dodatkowo pozwalają na dowolne ustawienie barwy. Takie rozwiązanie sprawdzi się w magazynach czy halach produkcyjnych.

W miejscach, gdzie warunki pracy są trudne (np. duża emisja pyłu), stosuje się oprawy hermetyczne zabezpieczające oświetlenie. Wszędzie tam, gdzie ważna jest jakość światła, wykorzystuje się oprawy rastrowe, które eliminują zjawisko olśnienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium