KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10299Nie polecam44

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Dobór oświetlenia przemysłowego a czas rozruchu

oświetlenie w hali przemysłowej

Oświetlenie przemysłowe wykorzystywane jest w zakładach produkcyjnych, halach, magazynach, obiektach handlowych czy fabrykach. Charakteryzuje się większą trwałością oraz większym stopniem bezpieczeństwa, niż pozostałe rodzaje oświetlenia. Obecnie oświetlenie przemysłowe to przede wszystkim energooszczędne lampy LED, zmniejszające zużycie energii elektrycznej oraz emitujące neutralne światło. Jednym z kryteriów wyboru oświetlenia przemysłowego jest czas jego rozruchu. Sprawdź, na czym dokładnie polega czas rozruchu oraz jakie inne kryteria powinno się brać pod uwagę.

Ile wynosi współczynnik oddawania barw w oświetleniu przemysłowym?

Wybierając oświetlenie przemysłowe, zwróć przede wszystkim uwagę na współczynnik oddawania barw, określający jakość światła. Im współczynnik ten niższy, tym identyfikacja kolorów jest trudniejsza. Dlatego też w oświetleniu przemysłowym odchodzi się od lamp sodowych nisko i wysokociśnieniowych oraz lamp rtęciowych, w których współczynnik oddawania barw wynosi mniej niż 60 CRI na rzecz lamp metalohalogenkowych, w których współczynnik ten wynosi ponad 65. Równie dobrze sprawdzają się lampy LED, posiadające współczynnik oddawania barw oscylujący wokół 70 a 80 CRI.

Na czym polega czas rozruchu i możliwość ściemniania?

Kolejnymi ważnymi kryteriami wyboru oświetlenia przemysłowego są jego czas rozruchu oraz możliwość ściemniania. Łączą się one bowiem bezpośrednio ze współczesnymi systemami zarządzania: czujnikami ruchu oraz czujnikami światła. Podczas gdy czas załączenia przestarzałych wysokociśnieniowych lamp wyładowczych jest bardzo długi i wynosi między dziesięć a trzydzieści sekund, lampy LED zapalają się natychmiast. Posiadają możliwość ściemniania. Co bardzo ważne w zakładach przemysłowych, w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej czas ponownego rozruchu lamp LED wynosi około jednej sekundy.

Dlaczego skuteczność oświetlenia przemysłowego jest ważna?

Skuteczność światła oznacza, ile światła jest wytwarzane za pomocą jednego wata energii elektrycznej, co jest niezwykle istotne w przypadku zakładów przemysłowych. W fabrykach bowiem i magazynach światło świeci się niemal nieustannie, dlatego też polecamy do nich oferowane przez nas skuteczne oświetlenie LED. Skuteczność mierzona jest za pomocą wskaźnika skuteczności świetlnej (lm/W). Lampy LED charakteryzuje wskaźnik na poziomie około 135 lm/W.

Sprawdź żywotność dla danego poziomu światła

Szukając oświetlenia przemysłowego, warto również zwrócić uwagę na żywotność dla danego poziomu światła, związaną z kosztem obsługi urządzenia. Żywotność ta powinna być jak najdłuższa, gdyż zmiana oświetlenia w zakładach produkcyjnych jest skomplikowana, co więcej, generować może zastoje i wstrzymanie produkcji, co powoduje poważne straty. Oferowane przez nas przemysłowe oświetlenie LED posiada strumień świetlny na poziomie 70%, co oznacza wartość początkowego strumienia po upływie przewidywalnej żywotności. Żarówki LED są w stanie przepracować aż do 50 000 godzin, osiągając przy tym zaledwie 10% awaryjności i dlatego zastąpiły krótko pracujące i awaryjne lampy metalohalogenkowe.

Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty oświetlenia przemysłowego LED.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium