KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10311Nie polecam44

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Dobór oprawy rastrowej - pod czy natynkowa?

Dobór oprawy rastrowej - pod czy natynkowa?

W miejscach, których ważna jest przede wszystkim jakość światła, stosuje się oprawy rastrowe. Główną funkcją takiego oświetlenia jest eliminacja tak zwanego zjawiska olśnienia, które dotyka przede wszystkim osób pracujących przy komputerze. Dzięki równomiernemu rozproszeniu światła, które zapewniają oprawy rastrowe, jest ono przyjemniejsze i mniej szkodliwe dla oczu. Oferta takiego oświetlenia jest szeroka, oprawy rastrowe występują przede wszystkim w formie podtynkowej i nadtynkowej. Czym się od siebie różnią i którą wybrać?

Oprawa podtynkowa

Oprawy rastrowe podtynkowe stosuje się przede wszystkim w miejscach, w których jest ograniczona powierzchnia montażowa. Nie zajmie ona zbyt wiele wolnej przestrzeni, która może okazać się niezwykle cenna w codziennej pracy. Poza tym taki rodzaj oprawy świetnie współpracuje też z sufitami kasetonowymi, ponieważ jej wymiary są do niego przystosowane. Takie oprawy można wyposażyć w świetlówki fluorescencyjne albo świetlówki LED.

Oprawa nadtynkowa

Lampy rastrowe nadtynkowe, w przeciwieństwie do podtynkowych, stosuje się na suficie. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach, w których nie ma sufitu podwieszanego lub kasetonowego. Taka oprawa może, ale nie musi być wisząca. Można ją zawiesić na specjalnych stalowych linkach.

Zarówno oprawy podtynkowe, jak i nadtynkowe są wykonane z materiałów wysokiej jakości i gwarantują bezawaryjną pracę. Ich konstrukcja nie jest skomplikowana, a źródło światła jest wymienne. Dzięki temu takie oświetlenie będzie służyło przez długie lata. Lampy rastrowe stosowane są przede wszystkim w biurach, sklepach czy salach konferencyjnych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na to, że dzięki niemu przestrzeń jest oświetlona równomiernie, a jest to szczególnie ważne przy pracy przy komputerze. Zastosowanie takiego światła jest idealne dla pracowników, ponieważ gwarantuje komfortowe warunki pracy. Lampy rastrowe są także idealne w przestrzeniach, w których przebywają klienci, ponieważ nie będą one ich oślepiać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium