KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10299Nie polecam44

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Blog o oświetleniu LED

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym dzielimy się fachową wiedzą na temat oświetlenia LED. To tutaj odpowiadamy na pytania związane z kosztami eksploatacji oświetlenia LED, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiednią żarówkę. Jeżeli są Państwo głodni wiedzy i chcieliby wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

DARMOWA DOSTAWA

DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł.

Ładowanie...

Czy taśmy LED w pokoju dziecka to dobry pomysł?

Czy taśmy LED w pokoju dziecka to dobry pomysł?

Oświetlenie jest ważnym elementem aranżacji każdego pomieszczenia, wpływając nie tylko na jego walory użytkowe, ale także na panującą w nim atmosferę. Pokoje dziecięce to szczególne miejsca, które powinny zapewniać pełne bezpieczeństwo, możliwość wypoczynku i relaksu, a także umożliwiać zabawę i naukę. Tradycyjne rodzaje opraw są przydatne w urządzaniu i oświetlaniu przyjaznej dzieciom przestrzeni, jednak nie sprawdzą się we wszystkich zastosowaniach, a ich możliwości są nieco ograniczone. Często zastosowanie tradycyjnych lamp czy kinkietów ściennych wymaga przebudowy całego pokoju, związanej z wymianą instalacji elektrycznej. Taśmy LED są w stanie podołać większości wyzwań i mają wiele zalet, które w przypadku pokoju dziecięcego są szczególnie ważne. Przyjrzyjmy się bliżej temu, w jaki sposób można wykorzystać w pokoju dziecięcym taśmy LED i zobaczmy, dlaczego ich użycie będzie dobrym pomysłem.

Jak można wykorzystać taśmy LED w pokoju dziecka?

Taśmy LED mają wiele zalet użytkowych – w zależności od użytego sterownika umożliwiają dobór koloru, a nierzadko także natężenia światła. Mogą emitować światło o dopasowanej do aktualnych potrzeb temperaturze barwowej, a także pozwalają na sterowanie za pomocą pilota. Ze względu na swoje rozmiary i elastyczność można je łatwo wkomponować w rozmaite kształty i miejsca. Taśmy bardzo łatwo dobrać do specyficznych potrzeb pokoju dziecięcego i sprawić, że będą stanowiły świetne uzupełnienie pozostałych lamp.

Podobnie jak w innych pomieszczeniach taśmy LED zamontowane w pokoju dziecka mogą być elementem dekoracyjnym. Podświetlając powierzchnię ściany lub sufitu taśmą RGBW, czyli taką, która pozwala na uzyskanie światła o wybranej barwie, można nadać jej dowolny kolor. Jeśli zadbamy o odpowiedni sterownik, kolory będzie można zmieniać przy użyciu pilota, ustawiając, taki, który w danej sytuacji będzie najodpowiedniejszy. Jeśli wybrany sterownik i taśma będzie miał taką możliwość, światło będzie mogło się cyklicznie zmieniać, rozjaśniać albo przygasać.

Bardzo dobrym pomysłem jest również podświetlenie za pomocą taśmy LED niektórych mebli. W ten sposób można nie tylko zyskać dodatkowe źródło światła np. wewnątrz dziecięcej szafy, ale także zapewnić przyjazny i bezpieczny klimat do zabawy. Ciekawym rozwiązaniem może być również umieszczenie taśm LED na tyle nisko, by oświetlały przestrzeń wykorzystywaną do zabawy – całą podłogę czy wybrany kącik.

Dzieci dość często obawiają się ciemności. Pozostawienie zapalonej lampki nie zawsze pomaga, bo nie jest ona w stanie zarazem rozpraszać mroku i nie zakłócać możliwości odpoczynku. W takiej sytuacji o wiele lepiej sprawdzą się taśmy LED, które będą tworzyły delikatną poświatę, nie utrudniając zasypiania.

Zaletą używania taśm LED jest fakt, że za ich pomocą łatwo stworzyć zarówno łagodne efekty świetlne, jak i zapewnić jasność wystarczającą do wielu dziecięcych aktywności. Możliwość sterowania ustawieniami taśmy za pomocą pilota jest też dużym plusem, zwłaszcza w przypadku dzieci, którym ciężko dosięgnąć umieszczonego na standardowej wysokości włącznika.

Taśmy LED – łatwy montaż i wysoki poziom bezpieczeństwa

Stosowanie taśm LED w pokoju dziecięcym to nie tylko kwestie związane z łatwą aranżacją wnętrza i możliwością uzyskiwania ciekawych efektów świetlnych, ale także duża wygoda podczas instalacji oraz wysoki poziom oferowanego bezpieczeństwa. Taśmy LED w przeciwieństwie do większości tradycyjnego oświetlenia są zasilane prądem stałym o niewielkim napięciu sięgającym 12 albo 24 volt. Choć kontakt z takim napięciem w razie mechanicznego uszkodzenia przewodów może być nieprzyjemny, to jednak nie będzie stanowił żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka. Wykonanie w dziecięcym pokoju instalacji, która będzie pracowała z tak niskim napięciem, będzie więc korzystne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Warto też dodać, że poszczególne diody w taśmach LED pracują z niewielką mocą, a zatem nie nagrzewają się zbytnio. Dotknięcie włączonej taśmy nie będzie się więc wiązało z ryzykiem oparzenia jak w przypadku tradycyjnych źródeł światła. Montaż taśm LED w profilach aluminiowych gwarantuje pełne bezpieczeństwo. W takim przypadku dziecko nie będzie miało kontaktu z żadnym z elementów roboczych taśmy – samą diodą ani przewodzącymi prąd ścieżkami, nawet wówczas, gdy wykaże się dużą pomysłowością i ciekawością.

Za wykorzystaniem taśm LED w pokoju dziecięcym przemawiają też powody praktyczne. Ze względu na to, że taśmy wykorzystują zasilacze przekształcające prąd dostępny w gniazdku na prąd stały o napięciu 12 lub 24 volt do doprowadzenia zasilania można wykorzystać znacznie cieńsze przewody, które łatwo ukryć i rozprowadzić do odpowiednich miejsc. Oznacza to możliwość wykonania odpowiedniej instalacji bez uciążliwej przebudowy czy kucia ścian. Wykonane podświetlenie łatwo też będzie zdemontować, gdy potrzeby dorastającego dziecka ulegną zmianie.

Taśmy LED to atrakcyjny pomysł na wykonanie ciekawych aranżacji świetlnych w całym mieszkaniu, jednak ich zalety w przypadku pokoju dziecięcego można docenić najpełniej. Uzyskane efekty zależą tylko od naszej pomysłowości, a zapewniany przez tego rodzaju oświetlenie poziom bezpieczeństwa jest tu dodatkowym atutem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium