KOLORENO
" "

99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam10467Nie polecam39

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Stałe, większe rabaty przy stałej współpracy

 

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639
 

Blog

KOLORENO
Rzemieślnicza 11
34-130 Kalwaria Zeb.
e-mail:
sklep@koloreno.pl
tel.:
790 514 222
NIP: PL5512456639

Zużyty sprzęt elektryczny

Informacja dla użytkowników o sposobie postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym

1. Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (dalej jako sprzęt) nie należy umieszczać łącznie z innymi odpadami.

2. Jeśli posiadasz sprzęt, Twoim obowiązkiem jest przekazanie go do podmiotu zbierającego sprzęt lub innemu podmiotowi, który jest do tego uprawniony.

3. Na podstawie art. 37 Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, dostarczając Ci sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, jesteśmy zobowiązani do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, jeśli sprzęt ten jest tego samego rodzaju i pełnił takie same funkcje

4. Jeśli chcesz przekazać nam sprzęt, prosimy, podaj taką informację w uwagach do zamówienia lub skontaktuj się z nami pod numerem tel.: 790514222 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem wsparcie@koloreno.pl

5. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, którego żadne z wymiarów nie przekracza 25 cm możesz oddać bez konieczności zakupu nowego sprzętu, w jednostkach handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży detalicznej sprzętu elektrycznego i elektronicznego przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

6. Rodzaje sprzętu podlegającego zwrotowi na zasadach określonych w Ustawie:

A. Sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury np.chłodziarki, , sprzęt klimatyzacyjny, sprzęt do osuszania, pompy ciepła, grzejniki zawierające olej i inny sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury stosujący do celów wymiany temperatury płyny inne niż woda.

B. Ekrany, monitory i sprzęt zawierający ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2 np. odbiorniki telewizyjne, monitory, laptopy, notebooki.

C. Lampy np. proste lampy fluorescencyjne, kompaktowe lampy fluorescencyjne, lampy fluorescencyjne, wysokoprężne lampy wyładowcze, w tym ciśnieniowe lampy sodowe i lampy metalohalogenkowe, niskoprężne lampy sodowe, diody elektroluminescencyjne (LED).

D. Sprzęt wielkogabarytowy, którego którykolwiek z zewnętrznych wymiarów przekracza 50 cm np. sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu.

E. Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm np. odkurzacze, żelazka, tostery, , czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, kalkulatory, odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, elektryczne lub elektroniczne zabawki, sprzęt sportowy, czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, małogabarytowe narzędzia elektryczne i elektroniczne, małogabarytowe wyroby medyczne, małogabarytowe przyrządy do monitorowania i kontroli,

F. Małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm np. telefony komórkowe, GPS, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste, drukarki, telefony.

7. Sprzedający, będący jednocześnie tzw. nieprofesjonalnym zbierającym, oddaje sprzęt odebrany od Klientów na zasadzie 1 za 1 do zakładu przetwarzania. W sprawie oddawania zużytego sprzętu, można kontaktować się wysyłając zgłoszenie na stronie:
https://www.biosystem.pl/zglos-elektroodpady-do-odbioru.html

8. W każdej gminie powinien znajdować się darmowy punkt zbiórki zużytego sprzętu. Informacja o najbliższych lokalizacjach na stronie internetowej lub tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy.

9. Art. 35 Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym zakazuje zbierania niekompletnego sprzętu oraz części pochodzących ze zużytego sprzętu podmiotowi niebędącemu:

● dystrybutorem prowadzącym jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2020 r. poz. 293, 471, 782, 1086 i 1378), wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych;
● prowadzącym zakład przetwarzania;
● odbierającym odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub prowadzącym punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, o których mowa w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1439).

10. Za niekompletny zużyty sprzęt uważa się zużyty sprzęt, który nie zawiera istotnych, z uwagi na przeznaczenie sprzętu do jakiego został zaprojektowany, części składowych, podzespołów i materiałów eksploatacyjnych, stanowiących część sprzętu, z którego powstał zużyty sprzęt, w dniu wprowadzenia do obrotu tego sprzętu. 

11. Możemy odmówić Ci przyjęcia sprzętu, jeśli z uwagi na jego zanieczyszczenie stwarzające zagrożenie dla naszego zdrowia lub życia. W takim przypadku sprzęt możesz przekazać do zbierających zużyty sprzęt lub do podmiotu prowadzącego zakład przetwarzania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium